Ponuky cestoviek :

----------------------

Navštívte tento ostrov! Už túto sezónu ! Zájazdy objednávajte na stránkach CK Aeolus TU ... Do Grécka s Grékmi !

----------------------

Alebo u českej CK ALEX - Na jar a jeseň máte k dispozícii dvoj až trojtýždňové pobyty za cenu určite nižšiu ako ponuky na Slovensku. alex Ponuka CKAlex je v réžii kvalitných služieb, vynikajúcich delegátov, vychýrených destinácii, kvalitných hotelov. Využite už tento rok! KEĎ NESKÚSITE NEUVERÍTE !

----------------------

Chalkidiki - Sithonia- stredisko Toroni

Rozloha: 25 km2
Počet obyvateľov: 50
Poloha: Chalkidiki - Sithonia
Mena: Euro
Vzdialenosť od Bratislavy: 1500 km
Dĺžka letu: cca 2 hod. 10 min.

Poloha a podnebie.

Nachádza sa v prekrásnej časti Toronejského zálivu a patrí k najkrajším a navštevovaným letoviskám Chalkidík - stredného "prstu" Sithonie.
Podľa gréckej mytológie, meno dostalo podľa Toroni, manželky Prothea, syna boha Poseidona. Dnešné letovisko je vhodné pre pokojnú dovolenku pre všetky vekové kategórie. Pobrežná promenáda, ktorá sa tiahne pozdĺž celého mestečka, je lemovaná morom a nádhernou 2,5 km dlhou pieskovou plážou. Je vhodná na prechádzky, cyklistiku či pre vyznávačov kolieskových korčulí. Z druhej strany promenády je množstvo supermarketov, taverien, reštaurácií, pekáreň, cukráreň, kaviarne a bary. Mnohé z týchto podnikov majú posedenie priamo na pláži. Toroni je vhodné pre tých, čo potrebujú vypnúť a zrelaxovať a skvelé miesto na podnikanie výletov do okolia.
 

UBYTOVANIE – Toroni

Toroni Blue Sea ****- štvorhviedičkový hotelový komplex s bazénom. Je postavený asi 60 metrov od mora.
Toroni Blue Sea Studios **** - Luxusaný štvorhviezdičkový hotel s bazénom. Nachádza sa priamo na pláži. Ideálny pre rodiny s deťmi
Ďalej sa tu nachádza množstvo štúdii a apartmánových hotelov.

História Toroni.

Starobylé Toroni bolo založené gréckymi osadníkmi v 8. storočí pr. n. l. , v súčasnosti môžete navštíviť zbytky byzantských hradieb. Archeologické prieskumy tu taktiež odhalili časti starovekého mesta s opevnením a kruhovou strážnou vežou.

Letoviská a pláže.

Toroni
Pokojné, pomaly sa rozrastajúce letovisko . S hotelmi vybudovanými v pobrežnej oblasti pri piesčitej pláži. Výhodou letoviska je kľud a pre peších nedostupnosť ruchu miest. Pláž ma snáď najpríjemnejší piesok v celom Grécku. Zrnká veľkosti niekoľkých desatín milimetra. Nelepí sa ako, jemný piesok iných pláži.
Transfer z letiska Thesaloniki : cca 45 min.
Porto Koufo
V Porto Koufo môžete nájsť množstvo taverien ponúkajúcich rybie špeciality. Od Toroni je to 1 km. Porto Koufo je najväčším prirodzeným prístavom Stredomoria. Prístav je vsadený do obrovskéj zátoky, schovanej v obručí vysokých skalných brál. Cez úzku úžinu sa dostanete loďou do prístavu Porto Koufo. Ak chcete vidieť pohľad na tento prístav z výšky a nevadí vám príkrejší výstup, obetujte jeden deň turistickému výstupu na vrchol skalnatého kopca nad Toroni. Uvidíte odtiaľ nádhernú scenériu Porto Koufo. V pozadí v mori vsadený Korytnačí ostrov - úplne sa podobá na korytnačku. Na vrchole nájdete zostatky múrov s presne opracovanými kameňmi - nevložíte medzi kamene ani ostrie noža ! Pozostatky bunkrov z druhej svetovej vojny. K tým je prísup znepríjemnený pichľavým porastom.
Sarti
Malé stále sa rozvíjajúce stredisko, vzdialené približne 20 kilometrov od Toroni. Sarti je chýrne najmä vďaka svojim nádherným piesčitým plážam. V stredisku samotnom je malé centrum, kde sú obchody, bary a taverny, v ktorých sa ich návštevníci môžu baviť, ale predovšetkým je to stredisko, kam klienti chodia za odpočinkom a relaxáciou na miestnych plážach. Z Toroni chodí v sezóne do Sarti pravidelne aj autobus. Majiteľ hotela Blue Sea požičiava i automobily.
 

Jazda autom.

Jazdí sa vpravo. Dodržujte rýchlosti. Bežne je v obciach 50 km/hod. Vždy majte zapnuté pásy. Polícia nepredvádza teror, ako je tomu u nás ! Žiadne bezdôvodné zastavovanie a okrádanie za to či máte lekárničku ružovú alebo zelenú ... Pravidelne kontrolujú z diaľky a sledujú premávku. Zväčša upozorňujú - ale ak predsa len prekračujete rýchlosť priveľa- sú neoblomní. Domáci jazdia akoby bez predpisov, ale je to len zdanie. Mnohí turisti, si zle vysvetlujú ich zatrúbenie - je to len upozornenie! Mnohí ich napodobujú a trúbia ani nevedia sami prečo ... Domáci zastavia hocikde, smerovky vidíte len občas. Nedajte sa však zlákať! Nerobte to isté! Oni sú doma a poznajú každý kút cesty. Ak si dovolíte to čo oni, stretnete sa s nevôľou nielen ich, ale i ostatných "inozemcov". A doplatíte na to Vy !
Na požičanie auta Vám stačí platný vodičský preukaz. Musíte vedieť v ktorom hotely príp. apartmánovom dome bývate, číslo izby. Zopár slov v angličtine o tom ako je auto poistené najlepšie plné poistenie (full insurance). A potom len vedieť zaradiť jednotku .... Benzín je vždy o niečo lacnejší ako u nás! Paradox - však? Pritom ho dovážajú na každý ostrov loďami. (žeby i Sovnaft bol na konci sveta ?)
Ak chcete zastaviť na ceste, kde sa Vám zdá byť pekný výhľad na scenériu krajiny - zastavte - ale bezpečne. Vždy dbajte aby sa aspoň jedno veľké auto popri Vás ešte "prešmyklo".
Pekný slnečný deň !